Loader Image

Kalite Belgeleri

Blog Image
Blog Image
  • E-Mail: info@prodan.com.tr
  • Ankara: 0312 419 6400
  • İstanbul: 0212 570 5595

ISO 9001 BELGESİ ANKARA 

ISO 9001 Belgesi Ankara Belgelendirme yapmak isteyen Kuruluşlar için genel bilgilendirmeler. Yönetim Sistemi olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi almak isteyen kuruluşlar ne yapmalı? Öncelikle Kalite dokuman yapınızı hazırlayın. Bunu bir danışmanlık kuruluşu yardımı ve ya kendi iç kaynaklarınızla kurdunuz ve işletmenizde uygulayın.

iso 9001 belgesi ankara

Şimdi son aşama ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sisteminizin taçlandırılmasında yani ISO 9001:2015 Belgesi ile Belgelendirilmesinde. Görüldüğü üzere size para ile verilen bir belgeden ziyade ISO Sisteminizin var olduğunun kanıtıdır. Bağımsız ve akredite bir ISO 9001 Belgelendirme sistemi tarafından belgelendirilmesidir.

Tabi ki ISO 9001 Belgelendirme şirketi size belgeyi ücretsiz sunmayacaktır. Denetim maliyetleri sizin ISO 9001:2015 Belgelendirme maliyetiniz olarak ödemeniz gereken bir tutardır. ISO Belgelendirme kuruluşları işletmenizin faaliyet alanına ve Çalışan sayısına bakarlar. Buna göre size adam/ gün bazında bir ISO 9001:2015 denetim planı çıkartır.

Bu denetim planına göre ISO 9001 Belgelendirmeniz için maliyetinizi size bildirecektir. Bu Süreci öncelikle size belgelendirme teklif formu ile bildirecektir. Teklifi kabul ettiğinizi belirten formu kaşe imza yerlerini doldurarak kendilerine iletmenizi isteyeceklerdir.

ISO 9001 Kalite Yönetim sitemini veren işletmeleri Türkiye de TURKAK yani Türk Akreditasyon Kurumu yetkilendirmektedir. Akredite olmamış bir kurumdan alacağınız ISO Belgesi geçerli değildir. Sizin için bir A4 Kağıdından öteye gitmeyecek bir belgedir. Türkiye de ISO 9001 Kalite Yönetim sistemi Belgesi düzenleme yetkisi sadece TURKAK ’dan akredite olmuş kurumlarda değildir.

Diğer Ülkelerin akreditasyon örgütü UKAS (İngiltere) DAKKS (Almanya) İAS (Amerika) gibi kurumlar var. Bu kurumlar tarafından yetkilendirilmiş ISO 9001:2015 Belgelendirme kuruluşlarının Türkiye de ki temsilcilikleri bulunmakta.

ISO 9001 kalite sisteminizi denetleyerek işletmenizi ISO 9001 kalite Yönetim Sistemi ile belgelendirir. Burada dikkat edilmesi gereken hususu anlatalım. Ankara da danışmanlık hizmeti veren kurumlar ile Ankara da Yönetim sistemleri belgelendirme hizmeti veren kurumlar farklı. Ankara danışmanlık firmaları Size ISO 9001 sistemi kurar, Ankara belgelendirme kuruluşları size ISO 9001 Belgesi belgelendirmesi gerçekleştirir.

Ankara da yerleşik ISO 9001 Belgesi ile belgelendirilecek kuruluşlar hangi kurumu seçecek? Bu akreditasyon örgütlerinin siteleri aracılığı ile Ankara da iso belgesi belgelendirme kuruluşlarının listesine ulaşabilirler.

TURKAK resmi web sitesinde tarafından Ankara ilinde bulunan Yönetim Sistemleri konusunda akredite kuruluşları aratarak bulabilirsiniz.

Ankara Merkezli olarak Tüm Türkiye de danımanlık hizmeti vermekte olan Prodan Kalite Danışmanlık olarak Kuruluşlarımızın Kalite yolculuğunda 16 yıllık bilgi ve birikimimiz ile yanlarındayız.