Loader Image

BOLU ISO 9001 BELGESİ

Bolu ISO 9001 Belgesi ile belgelendirme sürecinde Türkiye ortamalasında yer alan bir ilimizdir.  Bolu ilimiz Ekonomik hayatı  tarım ve ticaret ağırlıklı bir ekonomik yapıya sahiptir.Ankara - İstanbul - kocaeli -Bursa gibi gelişmiş sanayi merkezlerine yakın konumlanmasına, sanayi kuşağı iller arasında bulunmasına rağmen, sanayileşmesini sağlayamamış, tarım ve ticaret ağırlıklı ekonomik
yapısını uzun süre korumuştur.

Son dönemde Sanayi alanında önemli atılımlar yapan ilimiz Gıda Sanayide özellikle Kanatlı Hayvan yetiştiricilği ve İşlenmesi alanında ön plana çıkmıştır. Bu kuruluşlar Gıda Güvenliği Belgesi olan ISO 22000 Belgesi yanında ihracatta istenilen belgeler olan BRC Belgesi , FSSC 22000 Belgesş gibi belgelerede sahiptir.

Bolu ilimizde 4 Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. 

Bolu Karma ve Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

Ahşap , cam , Elektronik , Gıda , Tekstil ve Makina ağırlıklı üretime sahiptir. Bu kuruluşlar Bolu ISO 9001 Belgesi ile belgelenmişlerdir. 

Bolu Gerede Organize Sanayi Bölgesi

Aktfif 18 işletmenin yer aldığı Sanayide Ankara ve İstanbulun ortasında olması nedeni ile coğrafi olarak önemli avantajlara sahiptir. 

Bolu Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

Deri işlemeciliği üzerine kurulmuş olan Sanayi Gerede içersinde dağınık ve eski yöntemler ile üretim yerine modern bir anlayış ile revize edilmiş Deri Firmaları bulunmaktadır. İhracat ağırlık çalışan bu kuruluşlarımız ISO 9001 , ISO 14001 , ISO 45001 Belgeleri almaktadır.

Yeniçağa Organize Sanayi Bölgesi

Yeni kurulmuş olan bu sanayinin devam eden kamulaştırma ve imar planı revizyon çalışmaları bulunmaktadır.