Loader Image

ANTALYA İSO BELGELERİ

Antaya İlimiz ISO Belgeleri ile belgelendirme konusunda Türkiye ortalamasının üzerinde bulunan bir şehirdir. Antalya'da ticaretteki en etkili kuruluş Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'dır (ATSO). Üye sayısı 10.000'i geçen ATSO kadar önemli olan diğer kuruluşlar: Antalya Ticaret Borsası ve Antalya İhracatçılar Birliği'dir.

Antalya ilimizin Türkiye'nin gelişmişlik düzeyine göre 4. ilidir Fakat sanayi alanında  Türkiye ortalamasının altında kalmaktadır. Bunun temel nedeni olarak Antalya'da tarım faaliyetlerinin ve ön planda olmasıdır. Sanayi kollarında üretim yapan üreticiler başta ISO 9001 Belgesi olmak üzere belgelendirme konusunda bilinçlidirler. 

Turizm sektöründe Yerli ve Yabancı Turistin en uğrak yeri olan ve otelcilik konusunda gelişmiş ilimiz özellikle pandemi döneminde iyi bir sınav vermiştir. Bu dönemde Güvenli Turiz Belgesi ile belgelendirilen kuruluşlarımız ayrıca ISO 9001 KYS ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sitemi Belgeleri kalitesi ile müşterilene hizmet vermişlerdir.

Tarım üreticilerimiz özellikle İhracata dayalı tarımda BRC Belgesi i FSSC 22000 Belgesi ve ISO 22000 Belgeleri ile Ürün Güvenliğini sağlamışlardır.

Antalya ilinde Hizmet verdiğimiz ilçeler ;

Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez'dir.