Loader Image

ISO 9001 BELGESİ AYDIN

ISO 9001 Belgesi  Aydın ilimizin Ekonomisi tarım , sanayi ve turizme dayanır. Nüfusun büyük oranı tarımla uğraşır. Coğrafi yapısı Ulaşım kolaylığı, iklim ve tabii güzelliklerin ve tarihi eserlerin çok olması sebebiyle turizm oldukça gelişmiştir. Ayrıca Kuşadası , Didim gibi deniz Turizmi yapılan bölgeleri bulunmaktadır. 

Tarım üretiminde başta İncirliova gelmekle beraber verimli toprakları bulunan ilimizin başlıca tarım ürünleri saf pamuk, çiğil pamuk, buğday, arpa, patates, ayçiçeği, mısır, tütün ve susamdır. Hem İç piyasa hem ihracata dayalı tarım ekonomisinde ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi uygulanmaktadır.

Sanayi Aydın ilimizde tarıma dayalı sanayi daha gelişmiştir.Zeytinyağı , konserve ve dokuma fabrikaları vardır. Ayrıca Dokuma sanayi olarak  Söke İplik Fabrikası,Nazilli İplik Fabrikası, Nazilli Basma Fabrikası ve Aydın Tekstil İplik Dokuma İşletmesidir. Bunların dışında Koçarlı Alüminyum Profil ve Boru Fabrikası, oto yedek parçaları ve dondurma makinası imal eden fabrikalar, tarım aletleri, çimento, tuğla, kiremit ve mobilya imal eden işletmeler mevcuttur. Bu kurumlar ISO 9001 Standardı ile beraber ISO 14001 Çevre Yönetim Sitemi ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi bulunmaktadır.