Loader Image

NİĞDE ISO 9001 BELGESİ

Niğde ISO 9001 Belgesi ile belgeli Kuruluş oranı düşüktür. Bunu  temel nedeni ilin ekonomisi tarım sektörü ağırlıklı bir yapıya sahiptir. Niğde’de üretim miktarı bakımından en çok üretilen ürünlerin başında patates ve elma gelmektedir. 

Niğde tarımdan sonra sanayide de önemli bir alt yapıya sahiptir. Özellikle tekstil başta olmak üzere önemli sanayi tesisleri bulunmaktadır. Tekstilde kendisi ile sembolleşmiş ulusal bir markaya  sahiptir. İl ihracatının çok büyük bir kısmını tekstil, gıda sanayi ve maden ürünleri oluşturturmaktadır. 

Türkiye Çimento sanayisinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan ÇİMSA firmasının da Niğde’de çimento üretim tesisi bulunmaktadır. Niğde aynı zamanda tarihsel olarak ham deri işletmeciliği ile de bilinmektedir. Türkiye ham deri üretiminin %10’u Bor ilçesinde işlenmektedir.

İlimizde 2 adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. 

Niğde Organize Sanayi Bölgesi

125 Adet faal işletme bulunmaktadır. BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENS. TİC. VE SAN. A.Ş ve  YAYLA AGRO GIDA SANAYİ VE NAKLİYAT AŞ. Gibi Halka açık işletmelerin buluduğu OSB kuruluşları ISO 9001 , ISO 14001 , ISO 45001 , ISO 22000 ve ISO 50001 Belgeleri gibi Yönetim  Sistemi Belgeleri ile belgelidir. 

Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi