TURKAK AKREDİTELİ İSO 9001 BELGESİ

Akreditasyon Nedir ? Türk Dil Kurumu Büyük Sözlükte Akreditasyon kelimesinin karşılığı Kuruluşların, üçüncü bir tarafça belirlenen teknik ölçütlere göre çalıştığının bağımsız ve tarafsız bir kuruluş tarafından onaylanması ve düzenli aralıklarla denetlenmesi olarak geçmektedir.

TURKAK akredite  kuruluşlar listesi Kalite belgesi nedir turkak mi UKAS mi JAZ-ANS mi hangisi geçerlidir.

TURKAK AKREDİTASYONU Nedir?
TURKAK akreditasyonu Ülkemizde Ürüm Muayene , Test, Belgelendirme , Laboratuar gibi alanlarda Akredite etmeye yetkili tek ve milli kuruluşumuz olan TURKAK tarafından kuruluşun akredite edilmesidir. TURKAK Avrupa Akreditasyon Birliğinin (EA), Uluslar arası Akreditasyon Forumunun (IAF) ve Uluslar arası Laboratuar Akreditasyonu Birliğinin (ILAC) tam üyesi konumunda olduğundan vermiş olduğu akreditasyon yetkisi ile İSO 9001 BELGESİ veren TURKAK akrediteli belgelendirme kuruluşların belgeleri tüm dünyada kabul görmektedir.

TURKAK AKREDİTELİ İSO 9001 BELGESİ Nedir?
Özel ve ya kamu iştiraki olan kuruluşların ISO 17021 Standardı gereksinimlerini karşılayan dökümantasyon ve denetçi alt yapısını oluşturduktan sonra TURKAK tarafından yapılacak olan Akreditasyon denetimi sonucu Turkak’dan yetkilendirilmektedirler. TURKAK ‘dan bu akreditasyon yetkisini alan belgelendirme kuruluşları vermiş olduklari iso belgesi üzerinde TURKAK logosunu bulundururlar. Bu belgeler TURKAK akrediteli iso belgesi, turkak logolu iso belgesi hatta bazen çok yanlış bir söylem olan TURKAK iso belgesi olarak isimlendirilmektedir.

TURKAK ONAYLI KURULUŞLAR LİSTESİ
TURKAK web sitesi içerisinde bulunan Akredite Kuruluş Arama linki aracılığı ile TURKAK’dan akredite iso 9001:2015 Kalite belgelendirme kuruluşları listesine ulaşabilirsiniz.


Prodan Kalite Danışmanlık @copyright 2021
ANKARA Tel : 0312 419 64 00 Adres : Büyükesat Mahallesi Koza 1 Caddesi 153 / 4 - 7 Çankaya
İSTANBUL Tel : 0212 570 55 95 Adres : İncirli Cad. No:71/19 Bakırköy İSTANBUL
youtube prodan
prodan blogger
prodan twitter
prodan facebook