Loader Image

TURKAK LOGOLU ISO 14001 BELGESİ

TURKAK Akredite ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi Nedir ile ilgili yazımızdır. Çevre Yönetim Sistemi Standardı olan ISO 14001 Standardı ISO (Uluslar arası Standartlar Örgütü) tarafından yayınlandı. Bu standart bir yönetim sistem yaklaşımıdır. Bu nedenle İAF (Uluslar arası Akreditasyon Formu ) akreditasyon kurallarına bağlı olarak belgelendirmesi gerçekleştirilmektedir.

Türk Akreditasyon Kurumu ISO 17021 Yönetim Sistemleri Belgelendirme konusunda kendisine başvuran Belgelendirme kuruluşlarında yaptığı denetim sonucu TURKAK logolu düzenleyebilmeleri için kuruluşları akredite etmektedir.

TURKAK Milli akreditasyon kurumumuzdur ve akreditasyon konusunda yetkilendirdiği ISO 14001 Belgelendirme kuruluşları bulunmaktadır. Bu nedenle belge TURKAK akrediteli olarak düzenlenebilmektedir. Bu nedenle belgenin üzerinde TURKAK Logosu bulunmaktadır.

TURKAK Akrediteli ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi belgelendirme başvurusu için TURKAK web sitesinde akredite kuruluş arama bölümünden Yönetim Sistemleri bölümünü seçerek sıralama yapabilirsiniz.