Loader Image

KIRKLARELİ ISO KALİTE BELGESİ

ISO Kalite Belgesi Belgelendirme kuruluşu bulunmayan Kırklareli ilimiz Kuruluşları Belgelendirme konusunda büyük oranda İstanbul Firmaları ile çalışmaktadır. Kırklareli’nin ekonomisi tarıma dayanır. Sanâyi ise hızla gelişmektedir.

Kültür ve tabiat varlıkları bakımından Türkiye’nin en zengin illeri arasında yer alan, sakin ve huzurlu bir kent yaşamına ev sahipliği yapan ve eğitim performansı birçok ilin üzerinde olan Kırklareli’de ekonomik yapı ilçeler arasında önemli farklılıklar göstermektedir. Lüleburgaz’da sanayi ön plana çıkarken diğer ilçelerde tarım ağırlık kazanmaktadır. 

Başlıca sanâyi kuruluşları: 1926’da üretime geçen Alpullu Şeker Fabrikası Türkiye’nin ilk şeker fabrikasıdır. 1958’de kurulan Pınarhisar Çimento Fabrikası,( ISO 9001 , ISO 14001 , ISO 45001 ve ISO 50001 Belgleri ) Babaeski ve Lüleburgaz’da yağ ve un fabrikaları, ( ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi) Pınarhisar Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.nin kuruluşları, Babaeski Nafis Yürekli Kanalet Fabrikası, Lüleburgaz Aktaş Toprak Sanâyii, Lüleburgaz Trakya Döküm Sanâyii, otomatik sigorta üreten Tetsan A.Ş., Çivi Fabrikası, ölçü âletleri yapan Ölçüsan A.Ş., kereste ve mobilya fabrikaları ile teneke kutu îmâl eden üç fabrika.

İlimizde 4 adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır.

Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi

Büyükkarıştıran Islah Organize Sanayi Bölgesi

Evrensekiz Islah Organize Sanayi Bölgesi

Pagder Aslan Özel Organize Sanayi Bölgesi