Loader Image

ISO 9001 BELGESİ ALMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM ?

Kuruluşlar ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almak istiyorum ? Bunun için ne yapmamız gereklidir sorusu ile danışmanlarımıza soru yöneltmektedir.

Öncelikle ISO 9001 Belgesi almak kavramı yanlış bir kavramdır. Doğrusu ISO 9001 Belgesi ile belgelendirilmektir. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardının Uluslar arası alanda Yönetim Sistem Yaklaşımı standardıdır. Bu standardın kuruluşlarda Dokümantasyon yapısı ile hayata geçirildiğinden yazılarımızda bahsetmiştik. Bu standardı kurumlarında dokümante eden kuruluşlar İSO 9001 Standardı gerekliliklerini yerine getirmiş olurlar ve uygulama süreci devreye girer.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Uygulamaları işletmede sorunsuz bir şekilde işledikten sonra belgelendirme aşamasına geçin.

ISO 9001 Belgesi almak istiyorum tamamlama sürecinde belgelendirme aşamasına uygun belgelendirme kuruluşu seçimi yapılması gerekmektedir. Eğer KAMU KİK İhalelerine giriyorsanız TURKAK akredite ISO 9001 Belgesi almanızı öneririz.

Belgelendirme kuruluşu seçimi sonrasında İSO BELGESİ belgelendirme başvurusu gerçekleştirilir. Belgelendirme kuruluşu NACE ve EA kodunuza göre uygun denetçilerin atamasını yapar ve gerçekleştirirken İSO 9001 Belgesi denetimi sonucu İSO 9001 Belgesi ile belgelendirilirsiniz.

Bu süreci İSO BELGESİ almak olarak tanımlamaktadır kuruluşlar.