Loader Image

KASTOMONU ISO BELGELENDİRME ŞİRKETLERİ

ISO Belgelendirme şirketlerinin bulunmadığı Kastamonu ekonomisi geniş ölçüde Ormancılık ve tarıma dayanır. Türkiye’nin orman bakımından zengin bölgelerindendir. 

Bu nedenle Ormancılık ve Orman Ürünleri sanayi gelişmiştir. Parke, kağıt ve kontrplak fabrikaları,(ISO 9001:2105 Belgesi bulunmaktadır.) Taşköprü Kendir Fabrikası, Şeker Fabrikası,( ISO 22000:2018 Belgesi bulunmaktadır.) Cide Kereste Fabrikası, üç adet Yem Fabrikası, Et Kombinası,(ISO 9001 ve ISO 22000 Belgesi ) Elektrik Motoru Fabrikası, çelik atölyeleri, süt ve tereyağ fabrikaları; bakırcılık, metal eşya, dokuma, çuval, halat, tahta kaşık atölyeleri bulunur.

Kastamonu açısından sarımsak önemli bir ürün olup, Türkiye üretiminin yaklaşık dörtte biri bu ilde gerçekleştirilmektedir. İl geneli topraklarında bulunan selenyum minerali nedeniyle Kastamonu sarımsağının tat ve kalitesi diğer bölgede yetişen sarımsaklara göre daha iyi sonuç verebilmektedir. İlin Taşköprü ilçesinde üretilen sarımsağın coğrafi işaret tescil belgesi bulunmaktadır.

İlimizde 3 Adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. 

Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi

Tosya Organize Sanayi Bölgesi

Seydiler Organize Sanayi Bölgesi