Loader Image

ISO BELGELERİ ESKİŞEHİR

ISO Belgeleri bulunan şirket sayısı Türkiye ortalamasından yüksek olan Eskişehir ilimiz , İç Anadolu Bölgesinin Ankara’dan sonra ikinci büyük şehridir. Aynı zamanda sanâyi bakımından gelişmiş illerden birisidir. Sanâyi geliri tarım gelirinden fazladır.

Ekonomisi tarım, turizm, sanayi ve lojistik taşımacılık hizmetlerini kapsayan Eskişehir büyük bir ekonomik faaliyete sahiptir. Eskişehir’deki ekonomik faaliyetler, uçak ( AS 9100 )ve araba ( ISO 16949 ) imalatından gıda sanayine kadar çeşitlilik göstermektedir. Gıda Sanayi ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgeleri bulunmaktadır.

Eskişehir’de Sanayi

Seramik endüstrisi ;

Eskişehir, sağlam bir ulaşım altyapısına sahip olup, doğal kaynaklara yakın konumdadır Seranit, Yurtbay, Eczacıbaşı, Lapino gibi firmalar seramik üretiminde tüm dünyada tanınmaktadır.

Eskişehir, yapı kimyasalları içerisinde önemli yer tutan seramik sektörü alanında dünya çapında seramik üretimi ile tanınmaktadır.

Tren ve demiryolu endüstrisi

Eskişehir, Türkiye’deki raylı sistem endüstrisinin ana merkezlerinden biridir, bu da Eskişehir ekonomisinin temel yapı taşlarından birini oluşturmaktadır. Eskişehir’deki TÜLOMSAŞ, genel olarak raylı sistem sektöründe faaliyet gösteren en büyük işletmelerden biridir.

Eskişehir’de otomobil sektörü

En önemli otomobil markalarından Ford Otosan, Eskişehir’in İnönü ilçesinde faaliyet gösterdiği için Eskişehir, otomotiv sektöründe yüksek potansiyele sahiptir.

İlimizde 3 Adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi

Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi

Beylikova Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi