Loader Image

ERZURUM BELGELENDİRME FİRMALARI

TURKAK ve ya Uluslararası akredite ISO Belgelendirme firmaları Erzurum ilimizde bulunmamaktadır. İlimizin ekonomisi tarıma ve büyük baş hayvancılığa dayanır. Sanayi yeni gelişmektedir.

Başlıca sanâyi kuruluşları şunlardır: Et Kombinası ( ISO 9001 ve ISO 22000 Belgesi) , Şeker Fabrikası, Pasinler Tuğla ve Kiremit Fabrikası (ISO 9001:2015 Belgesi) Erzurum Yün İşletmesi, Yem Fabrikası, Aşkale Çimento Fabrikası, Süt Fabrikası ( ISO 9001 ve ISO 22000 Belgesi) Nebâtî Yağ Fabrikası, Deri ve Ayakkabı Fabrikası, Bütangaz Dolum Tesisleri (ISO 9001 , ISO 14001 ve ISO 45001 Belgesi) Sümerbank Yünlü Sanâyi ve Yapağı Yıkama Tesisleri, İspir Ayakkabı Fabrikası ve Tekele âit Tuzlalar. 

İlimizde 3 Adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. 

1.Organize Sanayi Bölgesi

119 Parselden Oluşmaktadır. Bu Parsellerde 93 Firma Çalışmakta Ve Bu Firmalarda 5250 Kişi İstihdam Edilmektedir. Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesinde Yerli Ve Yabancı Yatırım Olarak Gıda, Mobilya, Plastik, Ambalaj, Yalıtım Malzemeleri, Çelik Yapı Sistemleri, Endüstriyel İmalat, Damlama Ve Kangal Boru Üretimi Alanlarında Çalışmalar Yapılmaktadır. Bu kuruluşlar Erzurum Belgelendirme firmaları olmadığı için genellikle  Ankara ISO Belgesi firmaları ile çalışmaktadır. 

Merkez 2 Organize Sanayi Bölgesi

Oltu Organize Sanayi Bölgesi