İSO 9001:2015 BELGESİ FİYAT FARKLILIKLARI

iso 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi vermeye yetkili kuruluşları anlatmak ile yazımıza başlamamız gerekmektedir. ISO belgeleri belgelendirme konusunda uluslar arası akreditasyon kuralları vardır. Bu akreditasyon kuralları gereği belgelendirme kuruluşları ISO 17021:2013 Standartı gereği bir akreditasyon kurumundan yetkili olan kuruluşlardır. Bu akreditasyon yetkisi Ülkemizde TURKAK’dadir (Türk Akreditasyon Kurumu) TURKAK dışına yönetim sistemleri konusunda başka bir özel akreditasyon kurumu kurulamaz ve kuruluşları akredite edemez. Avrupa Birliği dışında bazı ülkede bir veya birkaç akreditasyon kurumu bulunabilmektedir. Örneğin Amerika Birleşik Devletlerinde İAS, ANSI, UAF gibi kurumlar bulunmaktadır

iso belgeleri fiyat farklari hangi iso 9001 belgesi ne kadara alinir kaç para verilir ucuz

Belgelendirme kuruluşu fiyatlandırması ise Başvuru yaptığınız ISO 9001:2015 Belgelendirme kapsamına göre EA Kodu ve çalışan sayısına göre çıkacak olan denetim gün hesaplaması ile belirlenmektedir. Adam gün hesabı dışında bir de sertifikasyon basım ücreti bulunmaktadır. Görüldüğü gibi sabit fiyat, kampanya yaptık, üçe aldık beşe verdik gibi pazarlama aldatmacaları ISO 9001 Belgelendirme maaliyeti hesabınız için geçerli değildir.

Bu akredite belgelendirme kuruluşları fiyat politikalarını kendileri belirlemektedirler. Akreditasyon kuralları gereği iso belgesi alacak kuruluşun adam/gün bazında denetim esasına göre fiyatlandırması yapılması gerekir iken bu politikaya uymayan özellikle yurt dışı meşeyi olan belgelendirme kuruluşları bulunmaktadır. İSO 9001 fiyat farklılıklarında alacağınız hizmetin içeriğine bakmanız gerekmektedir. Tam ve bağımsız denetim yapan belgelendirme kuruluşu fiyatları ile denetim yapmadan zaman emek harcamadan belge satan kuruluşların fiyatının aynı olması beklenemez. Unutmayınız ki Ucuz etin yahnisi yavan olur.


Prodan Kalite Danışmanlık @copyright 2021
ANKARA Tel : 0312 419 64 00 Adres : Büyükesat Mahallesi Koza 1 Caddesi 153 / 4 - 7 Çankaya
İSTANBUL Tel : 0212 570 55 95 Adres : İncirli Cad. No:71/19 Bakırköy İSTANBUL
youtube prodan
prodan blogger
prodan twitter
prodan facebook