Loader Image

ISO YÖNETİM SİSTEMLERİ DANIŞMANLIK FİRMALARI

ISO Belgesi danışmanlık firmaları Sadece Ankara ve İstanbul gibi metropollerde mi var?. Bu firmalar bize daha ucuz teklif sunarlar diye düşünmek yanlıştır.

Türkiye nin her bölgesinde ISO Belgesi danışmanlık firmaları bulunmaktadır Ankara ve İstanbul dahil. Seçim yaparken önemli olan kuruluşun yetkinliğini sorgulamanızdır. Bunu iştir aynası kişinin lafa bakılmaz . Özdeyişi ile referanslarını sorarak yapabilirsiniz.

Danışmanlık hizmeti verecek kurumlar neler yapar? Hangi standartlarda hizmet verir.

Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015

Çevre Yönetim Sistemi ISO 14001:2015

Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 22000:2018

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 27001:2013

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 45001:2018

Gibi ISO tarafından yayınlanmış olan standartların işletmelerde kurup hayata geçirmek için yol göstermek üzere kurulmuş kuruluşlardır. 

İso danışmanlık şirketleri her hangi bir kurum ve ya kuruluş tarafından yetkilendirilmezler ve ya akredite edilmezler. Tamamen bağımsız özel kuruluşlardır ve uzman kadroları ile bilgi birikimlerini kuruluşlara aktararak danışmanlık hizmeti verdikleri standartla ilgili iso belgesi sisteminin kurulması ve uygulanmasının başlatılarak iso belgesi ile belgelendirilmesi sürecini yönetirler.

Hiçbir iso danışmanlık firması İSO belgelendirme kuruluşu ile organik veya in organik bağ içerisinde olamazlar. Bu durumun oluşması tarafsız denetim yapan İSO Belgesi belgelendirme kuruluşlarının tarafsızlık ilkesine aykırıdır